יום ראשון, 10 בנובמבר 2013

ויתרתי

ראיתי את ויתרתי פעם אחרונה במאי שנה שעברה, הם הופיעו עם "לבד בעדר" בצימר.
למרות שרציתי מאז ללכת שוב להופעה שלהם לא יצא לי, עד ההופעה שלהם אתמול (כשראיתי שהם מארחים את חיים צינוביץ הבנתי שאני לא מוותר)
אז אם לפני שנה כמעט וחצי היו בקהל 20 אנשים, שהיו מופתעים מהטקסטים הקורעים של הלהקה, אתמול בלבונטין היו לדעתי יותר מ-200 איש, שהכירו שרו ורקדו את השירים ואפילו ניסו קצת פוגו מידי פעם. לא לדבר על ההתנפלות למרצ'נדיז שלהם, שזה גם די נדיר במחוזותינו.

 אז מי אלה ויתרתי, ומה עבר עליהם בשנה וחצי האחרונות:
איתי זבולון (שירה, בס), יהונתן כספי (גיטרות, קולות) ונמרוד ליברמן (תופים). אחרי בערך שנה שנגנו ביחד הם הוציאו את האלבום הראשון שלהם בתחילת 2012 דרך bandcamp, ועדיין ניתן לשמוע ולקנות אותו משם:במקביל הם חרשו (בעיקר את תל-אביב), כשכל פעם הם מצטרפים ללפחות עוד להקה אחרת.
להופעות הם מגיעים מחופשים (חיילים, גולשים, חניכים בתנועת נוער, אתמול לדוגמא הם היו בוקרים), כשבין השירים איתי מזבל את השכל קצת בסגנון גלעד כהנא מהג'ירפות.

"הלהיט" שלהם היה (ועדיין) ללא ספק:בינתיים קראו 2 דברים חשובים.
1. איתי עשה את יניר האחמש.
2. ויתרתי הופיעו באינדינגב.

איתי, שחקן, בוגר ניסן נתיב. התחיל להעלות סרטנים לרשת. המוצלח שבהם "יניר האחמש" נצפה בטירוף:


השם שלו נעשה מוכר מה שבודאי עזר ללהקה.
ובאינדינגב, הם עשו חייל. כל מי שחקרתי שחזר משם דיבר בעיקר עליהם.

לפני חצי שנה הם הוציאו את ה EP השני שלהם, שוב ב bandcamp, ושוב חינם עם אופציה לקניה:אתמול הם ארחו את חיים צינוביץ'. למי שלא יודע לפני שהוא היה שרוף הוא הוציא עוד כמה אלבומים, ואחד מהם כרוקר רציני, הנה טעימה:הם שרו איתו 2 שירים. שיר חדש שלהם, ושיר אחד שלו:בגלל הגסויות במילים, לא נשמע אותם בגלגלצ, אבל יש לי הרגשה שבקרוב מאוד הם יפכו לקאלט.

דרך אגב, כבר הייתה להקה בעבר שגם הם היו מרביצים צחוקים בשירים, והצליחו לא רע בתחומם, ואי אפשר לסיים את הפוסט בלי לתת איזה שיר שלהם, ואלה היו כמובן אינפקציה:


תגובה 1: