יום שבת, 5 באפריל 2014

האלכוהול הורג! (או קצת על Jason Molina)

אז כולם מדברים על 20 שנה למותו של קורט קוביין. יופי.
כבר כתבתי בעבר יותר מפעם אחת שאת כל האהבה שלי למוסיקה אני חייב לאיש ושאין פריט מידע או מוסיקה שיכול להפתיע אותי שקשור אליו. וכתבתי גם על איך נירוונה הפכה לסל מיחזור אדיר. ולכן עכשיו אני לא מרגיש צורך להצטרף לחגיגת ההספדים. להפך אני מעדיף להביא מישהו פחות מוכר שלפני מספר שבועות מלאה שנה למותו.

מדובר על Jason Molina. בתחילת דרכו הוא החליף שמות ללהקתו כמו גרביים Songs:Albian, Songs:Radix, Songs:Unitas אבל לבסוף החליט על Songs: Ohia. הוא הוציא בין 1996-2003 עשרה אלבומים.
לאלבום האחרון הוא קרא Magnolia Electric Co. הוא כנראה מאוד אהב את שם האלבום כי הוא החליט להחליף את שם הלהקה להיות כשם האלבום. עם השם החדש הוא הוציא עוד 5 אלבומים. אני כותב "הוא" כי למרות שהנגנים שלו היו די קבועים הבסיס של הלהקות היה ג'ייסון והנגנים מידי פעם התחלפו. בנוסף הוא גם הוציא אלבומי סולו.

אני אוהב אותו כי הוא פשוט אינדי במיטבו. הוא זז בין האינדי רוק והפולק והכל תחת ענן ה Lo-Fi. לכן נכון לקטלג אותו עם Smog ו Bonnie Prince Billy. בכלל אם יש אמן שהוא מזכיר יותר מכולם זה Bonnie Prince Billy (אם אתם עוד לא מכירים אותו תוכלו למצוא דגימה שלו פה) שבלייבל שלו הוא הוציא את הסינגל הראשון. אם כי כמעט את כל האלבומים שלו הוא הוציא בלייבל הנהדר Secretly Canadian (ממש כמו Damien Jurado).

הסוף שלו קצת טראגי. מסתבר שכנראה בלתי אפשרי לכתוב מוסיקה טובה בלי איזה חיזוק של קצת סמים או אלכוהול. במקרה של ג'ייסון מדובר על הטיפה המרה. הוא היה מכור כבד. ב - 2011 המשפחה שלו הרימה קרן לאסוף תרומות אחרי ששנתיים הוא יצא ונכנס ממכוני גמילה ולא היה לו ביטוח רפואי.
באמצע מרץ שנה שעברה הוא נפטר מכיוון שהגוף שלו סבל מקריסת אברים. הסיבה לפי הרופאים אלכוהול.

אספתי שירים שונים שלו מכל התקופות:

Jason Molina by oded It on Groovesharkאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה